602 631 329

600 850 977

oferty@multideweloper.pl

Rynek Dewelopera

Czym kierować się przy wyborze kredytu hipotecznego na zakup lub remont mieszkania

Data: 2013-08-28

Czym kierować się przy wyborze kredytu hipotecznego na zakup lub remont mieszkania.

Poniżej kilka wskazówek dla osób zainteresowanych kredytem hipotecznym, dowiecie się czym powinniście sugerować się przy wyborze oferty potocznie nazywanej „hipoteki”.

 

RADA 1. Zapoznanie się z ofertą swojego macierzystego banku.

Naturalnym wyborem większości potencjalnych kredytobiorców jest bank, w którym trzymają swoje oszczędności, który prowadzi ich konto bankowe. Większość osób liczy na to, że w „swoim” banku uzyska dużo lepsze warunki kredytowe, dzięki posiadaniu u nich innych produktów. W rzeczywistości banki mają swoją politykę kredytową, którą dość niechętnie zmieniają nawet dla klientów, którzy są z nimi związani od lat. Często dużo lepsze warunki możemy wynegocjować u konkurencji, która za wszelką cenę stara się pozyskać nowych klientów i związać klienta ze sobą na dłużej.

 

RADA 2. Różnice ofertowe kredytów hipotecznych w różnych bankach.

Każdy bank swój produkt kieruje do konkretnej grupy docelowej, dla jednych są to osoby zamożne, dla innych osoby z charakterystycznej grupy zawodowej, jeszcze inne nastawiają się bardziej na klientów z tzw. „dobrą historią kredytową”. Od charakterystyki grupy docelowej banku uzależniona jest również oferta kredytowa, stąd też w jednym banku znajdziemy super ofertę cenową, z niską marżą, natomiast będziemy musieli w banku wykazać się pozytywną historią kredytową i wysoką zdolnością. W kolejnym zostaniemy potraktowani bardziej liberalnie, natomiast większe ryzyko banku będziemy musieli ponieść my jako klienci, płacąc wyższą miesięczną ratę.

 

RADA 3. Warunki dodatkowe, czyli gwiazdki w umowach kredytowych.

Banki co i rusz zasypują Nas ofertami promocyjnymi dotyczącymi kredytów hipotecznych. Większość tych na „pierwszy rzut oka” ofert wydają się super okazją, natomiast pięknie wyglądająca oferta po głębszej analizie już tak korzystna być nie musi. Oferty promocyjne często związane są z dodatkowymi ubezpieczeniami, koniecznością założenia konta przy jednoczesnym skorzystaniu z karty kredytowej lub innego produktu, mającego na celu związanie Nas z tym konkretnym bankiem na długie lata. Banki organizują promocje, aby pozyskać nowych klientów natomiast ich oferty są tak skonstruowane aby ich przychody zmniejszyły się w niewielkim stopniu.

 

RADA 4. Jaki okres kredytowania wybrać?

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej wśród zespołu Doradców Finansowych, większość klientów decyduje się na 30letni okres kredytowania. Natomiast są i tacy klienci, którzy preferują krótszy okres, sugerując się tym, że w ten sposób szybciej kredyt spłacą, co tylko pozornie jest prawdą o czym informują klientów Nasi Doradcy Finansowi. Przy wyborze okresu kredytowania warto pamiętać o dwóch rzeczach – krótszy okres kredytowania to wyższa miesięczna rata, wiąże się to również z niższymi odsetkami oddanymi do banku. Natomiast wydłużając okres kredytowania zmniejszamy miesięczne zobowiązanie wobec banku zawsze mamy możliwość nadpłacania kredytu, jednakże jest to już nasz wybór i w razie problemów finansowych nie musimy martwić się wysokimi kosztami życia, co również jest argumentem wartym przemyślenia.

 

RADA 5. Różnice w kredycie hipotecznym za zakup mieszkania oraz kredycie na remont.

Finansowanie zakupu lub remontu mieszkania to zazwyczaj spory wydatek. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku bank będzie wymagał od Nas potwierdzenia na jaki cel zostały środki przeznaczone. W przypadku zakupu nieruchomości sprawa jest dużo prostsza, efektem końcowym transakcji jest zazwyczaj akt notarialny, który musimy przedstawić w banku jako dowód zakupu nieruchomości. Problemy zaczynają się w przypadku remontu mieszkania kredytem hipotecznym, w tym przypadku bank może wymagać od nas przedstawienia faktur nabycia poszczególnych materiałów, elementów dekoracyjnych i wykończeniowych, a także faktur za roboty budowlane. Jest to zabezpieczenie często spotykane w bankach przy tego rodzaju kredycie hipoteczny, warto o to dopytać doradcę, ponieważ nie wywiązanie się z tego warunki, może być powodem nawet do wypowiedzenia umowy kredytu przez bank.

 

RADA 6. Porównujemy oferty kredytów hipotecznych – to nic nie kosztuje, a zyskać możemy wiele.

W dzisiejszych czasach porównanie ofert kredytów hipotecznych to nic skomplikowanego. Przed spotkanie z doradcą finansowym wystarczy sprecyzować dokładnie swoje oczekiwania co do parametrów kredytu (kwota kredytu, okres kredytowania, waluta) oraz przygotować konkretne dane dotyczące uzyskiwanych dochodów (od jakiego czasu jesteśmy zatrudnieni w obecnej firmie, ile wynosi nasze średnio miesięczne wynagrodzenie za ostatnie 3 i 6 miesięcy, etc.) należy również pamiętać o podstawowych danych dotyczących zobowiązań finansowych ( limity w rachunku ROR, karty kredytowe, kredyty ratalne etc.). Posiadając wiedzę co do powyższych parametrów nie pozostaje Nam nic innego jak umówić się na spotkanie z doradcą finansowym i sprawdzić zdolność w różnych bankach.

 

źródło:flathunters

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA ZBIERANIA DANYCH OSOBOWYCH, OD OSOBY, KTÓREJ DANE DOTYCZĄ I PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH PRZEZ FIRMY:.
 1. OPTIMUS Nieruchomości i Finanse Katarzyna Biedrzycka z/s w Wejherowie
 2. Lukmar System Maria Wiśniewska z/s w Wejherowie
współpracujących ze sobą na podstawie umowy o współpracy w ramach projektu multideweloper.

Na podstawie art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (Dz. U. UE z 2016 r., L 119 s.1), poniżej przedstawiamy Państwu informacje i zasady przetwarzania danych osobowych osób fizycznych przez w/w firmy.

I. WSPÓŁADMINISTRATORAMI PAŃSTWA DANYCH OSOBOWYCH SĄ:
 1. Pani Katarzyna Biedrzycka prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą:
  OPTIMUS Nieruchomości i Finanse Katarzyna Biedrzycka z siedzibą w Wejherowie
  ul. Sobieskiego 229/4,
  e-mail: oferty@multideweloper.pl
  tel.: 602-631-329, 600-850-977
 2. Pani Maria Wiśniewska prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą:
  Lukmar System Maria Wiśniewska z siedzibą w Wejherowie, ul. Jakuba Wejhera 20/21,
  e-mail: oferty@multideweloper.pl
  tel. 602-631-329, 600-850-977
II. WSPÓLNE UZGODNIENIA POMIĘDZY WSPÓŁADMINSTRATORAMI

Współadministratorzy współpracują ze sobą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, w zakresie umowy o współpracy w ramach projektu Multideweloper. W ramach prowadzonej współpracy, udostępniają sobie oraz wspólnie administrują danymi osobowymi podmiotów danych na zasadzie umowy o wspólnym administrowaniu danymi osobowymi. Treść uzgodnień między Współadministratorami (umowa o współpracy w ramach projektu multideweloper, umowa o wspólnym administrowaniu danymi osobowymi) jest dostępna do wglądu w siedzibie administratora danych osobowych: OPTIMUS Nieruchomości i Finanse Katarzyna Biedrzycka z siedzibą w Wejherowie, ul. Sobieskiego 229/4.

W ramach umowy o współadministrowanie danych osobowych osób fizycznych zawartych pomiędzy Współadministratorami uzgodniony został następujący zakres odpowiedzialności dotyczącej wypełniania obowiązków wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO):

 1. Każdy ze Współadministratorów jest odpowiedzialny za wykonywanie obowiązku informacyjnego.
 2. Każdy ze Współadminiatratorów jest odpowiedzialny za umożliwienie wykonywania praw osób, których dane osobowe dotyczą.
 3. Każdy ze Współadministratorów ma prawo do pozyskiwania danych osobowych, ich przeglądania, udostępniania, dostępu do udostępnionych danych osobowych.
 4. Firma OPTIMUS Nieruchomości i Finanse Katarzyna Biedrzycka z/s w Wejherowie przechowuje, zabezpiecza, archiwizuje, utrwala, organizuje, porządkuje, usuwa dane osobowe.

Treść uzgodnień między Współadministratorami (umowa o współpracy w ramach projektu Multideweloper, umowa o wspólnym administrowaniu danymi osobowymi) jest dostępna do wglądu w siedzibie Administratora Danych Osobowych: OPTIMUS Nieruchomości i Finanse Katarzyna Biedrzycka z siedzibą w Wejherowie, ul. Sobieskiego 229/4.

III. PUNKT KONTAKTOWY

Współadministratorzy uzgodnili wspólny punk kontaktowy, z którym można się skontaktować w sprawie ochrony swoich danych osobowych przez e- mail: oferty@multideweloper.pl lub pisemnie na adres siedziby Współadministratora - OPTIMUS Nieruchomości i Finanse Katarzyna Biedrzycka z siedzibą w Wejherowie, ul. Sobieskiego 229/4.

IV. CEL I PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Państwa dane osobowe przetwarzane będą w następujących celach:

na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a w zw. z art. 6 ust. 1 lit. b w zw. z art. 6 ust. 1 lit. c w zw. z art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).

Państwa dane osobowe pochodzą z następującego źródła: bezpośrednio od Państwa, przy wypełnianiu stosownego formularza w formie papierowej bądź elektronicznej na stronie internetowej administratora danych osobowych.

Współadministratorzy Danych Osobowych nie przewidują przetwarzania Państwa danych osobowych w innym celu/celach niż określony w pkt IV niniejszej informacji. W przypadku przetwarzania Państwa danych osobowych w celu innym niż określony w pkt IV niniejszej informacji, zostaną Państwo poinformowani oddzielnym pismem.

V. KATEGORIE DANYCH OSOBOWYCH

Przetwarzane będą następujące kategorie Państwa danych osobowych:

VI. ODBIORCY DANYCH OSOBOWYCH

Odbiorca przekazywanych przez Państwa danych osobowych są:

Współadministratorzy przetwarzają dane osobowe użytkowników odwiedzających profile Współadministratorów prowadzone w mediach społecznościowych (Facebook). Dane te są przetwarzane wyłącznie w związku z prowadzeniem profilu - w tym celu informowania użytkowników o aktywności Współadministratorów oraz promowania różnego rodzaju wydarzeń, usług oraz produktów, a także w celu komunikacji z użytkownikami za pośrednictwem funkcjonalności dostępnych w mediach społecznościowych. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych w w/w celu jest uzasadniony interes administratora danych osobowych – art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), polegający na promowaniu własnej marki oraz budowaniu i utrzymaniu społeczności związanej z marką.

VII. PRZEKAZYWANIE DANYCH OSOBOWYCH DO PAŃSTW TRZECICH

Współadministratorzy Danych Osobowych nie przewidują przekazania Państwa danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych. W przypadku zamiaru przekazania Państwa danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej, zostaną Państwo poinformowani oddzielnym pismem.

VIII. ZAUTOMATYZOWANE PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

Współadministratorzy Danych Osobowych nie przewidują zautomatyzowanego podejmowania decyzji ani profilowania w oparciu o otrzymanie od Państwa dane osobowe.

IX. CZAS PRZECHOWYWANIA DANYCH OSOBOWYCH

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu, w jakim dane osobowe są przetwarzane. Okres, przez który Państwa dane osobowe będą przechowywane, jest obliczany na podstawie następujących kryteriów:

W związku z powyższym, dane osobowe będą przechowywane przez Współadministratorów do czasu zakończenia działań podejmowanych na Państwa żądanie przed zawarciem stosownej umowy, do czasu wykonywania obowiązków umownych lub ustawowych, odwołania udzielonej zgody na przetwarzanie danych osobowych, upływu okresu przedawnienia wynikających z zawartych umów, nie więcej jednak niż 10 lat (art. 118 Kodeksu cywilnego) od daty wymagalności danego roszczenia.

X. PRAWA OSÓB, KTÓRYCH DANE OSOBOWE DOTYCZĄ

Mają Państwo prawo do:

XI. PRAWO DO WNIESIENIA SKARGI DO ORGANU NADZORCZEGO

Współadministratorzy Danych Osobowych informują, że mają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Warszawie, 00-193 Warszawa, ul. Stawki 2.

NIE TERAZ ZGADZAM SIĘ
Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ