602 631 329

oferty@multideweloper.pl

Rynek Dewelopera

Efekty rządowej pomocy.

Data: 2023-05-02

Po chwilowym załamaniu sprzedaży nowych mieszkań pod koniec ubiegłego roku, w tym roku sytuacja dla deweloperów wygląda już dużo lepiej. Zareagowali podwyższaniem cen. Tym łatwiej im to zrobić, że ich oferta się kurczy. Sprzedaje się dwa razy więcej mieszkań, niż wchodzi nowych na rynek

Więcej »
Ceny spadają...

Data: 2023-04-28

W najbliższym czasie może nastąpić chwilowa stabilizacja cen mieszkań, nawet z kilkuprocentowym spadkiem, ale w drugiej połowie roku raczej zaczną one systematycznie rosnąć - ocenił prezes PFR Nieruchomości Wojciech Caruk

Więcej »
Polacy znów ruszyli po mieszkania. Efekt "kredytu od rządu"

Data: 2023-04-20

Rządowy program "Bezpieczny kredyt 2 proc." ma wystartować w wakacje. Już teraz zainteresowanie nim jest tak duże, że do deweloperów ustawiają się kolejki. Ożywienie widać też na rynku wtórnym. Tymczasem eksperci mają wątpliwości, czy rządowy program rzeczywiście zwiększy dostępność mieszkań.

Więcej »
Nowe mieszkanie w cenie domu

Data: 2016-08-29

Cena nowego mieszkania jest często podobna do ceny zakupu gruntu i budowy domu jednorodzinnego. Średnie koszty eksploatacji mogą również być podobne. Dlatego coraz więcej inwestorów zastanawia się, czy lepiej zainwestować w lokum na osiedlu, czy w podobnej cenie – dom z ogrodem. Podpowiadamy, kiedy warto kupić mieszkanie, a kiedy dom i jakie koszty dodatkowe należy uwzględnić.

Więcej »
W przyszłym roku kredyt zdrożeje

Data: 2015-12-23

W związku z pracami nad podatkiem bankowym już 7 instytucji zdecydowało o podwyżce marż kredytowych. Efekt? Już niedługo za kredyt przyjdzie zapłacić więcej. Póki co rata długu zaciągniętego na zakup 2-pokojowego mieszkania w dużym mieście wynosi 926 zł – wynika z szacunków Lion’s Bank i portalu nieruchomości Morizon.pl.

Więcej »
Mieszkanie dla Młodych: Zmiany pobudzą rynek?

Data: 2015-08-24

Lada dzień w życie wchodzą przepisy na nowo regulujące pomoc państwa w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Czy zmiany w ustawie pobudzą rynek mieszkaniowy? Pytamy o to specjalistów ds. finansowania nieruchomości.Rządowe dopłaty będą mogli liczyć teraz także mieszkańcy małych miejscowości, w których dziś próżno szukać nowych inwestycji mieszkaniowych.

Więcej »
Certyfikaty energetyczne to nie fikcja

Data: 2015-04-05

Nowa ustawa ma dostosowywać polskie prawo do wymogów unijnych. Z punktu widzenia osób kupujących, sprzedających czy wynajmujących mieszkania lub domy, kluczowe są dwie sprawy.

Więcej »
Nowe prawo budowlane: Jakie ułatwienia czekają budujących?

Data: 2015-04-05

W Dzienniku Ustaw została właśnie opublikowana znowelizowana ustawa - Prawo budowlane (Dz.U. z 2015 r. poz. 443). Jak szacuje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, nowe regulacje znajdą zastosowanie do 40 proc. spraw dotyczących wznoszenia budynków jednorodzinnych.

Więcej »
Frankowscu NIE PANIKUJ!!!

Data: 2015-01-22

Masz kredyt we frankach i boisz się o swoją przyszłość? Próbujesz znaleźć szybkie rozwiązanie, które mogłyby pomóc uwolnić się od finansowego zobowiązania? Doradcy finansowi podpowiadają: panika to dziś najgorszy doradca, a do kredytu trzeba się po prostu przyzwyczaić.

Więcej »
Deweloperskie bonusy – które promocje się opłacają?

Data: 2013-08-28

Negocjacje ceny mieszkania nie dotyczą wyłącznie rynku wtórnego – „targowanie się” z poprzednim właścicielem wydaje się łatwiejsze – tym bardziej, że na kupnie „używanego” mieszkania można dużo zaoszczędzić. Negocjacje ceny z deweloperem są często trudne, ale wzajemne pójście na ustępstwa może okazać się korzystne dla obu stron.

Więcej »
Rząd przyjmuje założenia programu MdM

Data: 2013-06-02

We wtorek rząd przyjął projekt ustawy o pomocy państwa przy zakupie pierwszego mieszkania dla ludzi poniżej 35roku – tzw. Program „Mieszkanie dla Młodych”.

Czego możemy się spodziewać po nowym programie? Czy zastąpi „Rodzinę na Swoim” - program, z którego od 2007 roku skorzystało łącznie 175 tysięcy rodzin udzielając kredytów na łączną sumę ponad 31 mld złotych?

Więcej »
Deweloperski standard

Data: 2013-05-15

Oferty mieszkań na sprzedaż powinny zawierać informacje o standardzie. W wielu z nich spotkasz hasło \\\\\\\"stan deweloperski\\\\\\\". Co to właściwie oznacza? Czy istnieją jakieś normy, które to określają? Czy deweloper ma to kompletną dowolność?

Więcej »